Hlavní navigace

daňový výdaj x nedaňový výdaj v DE

  • (neregistrovaný) 78.80.82.---

    10. 11. 2014 14:42

    Dobrý den,

    prosím vás poraďte: jsem OSVČ vedlejší, DE, neplátce DPH. Chtěl bych pro místní dětský fotbalový klub zakoupit trička a mikiny s logem fotbalového klubu. Chtěl bych jim to dát jako dar. Můžu si tento výdaj dát do daňových výdajů? Musím mít na to od klubu nějaké potvrzení, že dar přijali? Nebo jak prokážu účelovost až přijde kontrola?

    Moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 10. 11. 2014 15:50

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: daňový výdaj x nedaňový výdaj v DE
      dar je nedaňový výdaj dle §25 dost. 1 písm. t) ZDP, pokud ale splníte podmínky uvedené v §15 dost. 1 ZDP, můžete si odečíst od základu daně až 15%
      např. ZD 10 tis. dar 1000,-, 15% z 10 tis. je 1500,-, takže byste mohl odečíst celý dar 1000,-

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).