Hlavní navigace

Věcný dar škole

  • (neregistrovaný) 2001:1ae9:2804:----:----:----:----:----

    12. 11. 2014 9:03

    Prosím o radu. S.r.o. chce dát škole věcné dárky do tomboly na školní ples, který bude škola pořádat. Může jít do obchodu a nakoupit např. různé sportovní náčiní pro děti a následně je darovat škole? Jak se bude účtovat u s.r.o.? škola, resp. zřizovatel vystaví s.r.o. darovací smlouvu, jaká bude hodnota darů, v cenách včetně dph nebo bez? Zatím jsem se s tímto nesetkala. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2014 17:28

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Věcný dar škole
      Nakoupit může. Pokud víte, že budete darovat, pak si neuplatníte DPH na vstupu (pokud by jste si uplatnili, pak stejně při darování musíte odvést). Zaúčtujete na účet 543 včetně DPH. Účet 543 se vyloučí v daP k dani z příjmů na ř. 40 a pokud splníte podmínky (§ 20 odst. 8 ZDP), pak si uplatníte tento dar (nebo jeho část) na ř. 260 + tabulka G.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).