Hlavní navigace

ELDP - výbor SVJ

 • (neregistrovaný) 86.49.29.---

  12. 11. 2014 9:45

  Dobrý den, prosím o radu, odměny členům výboru pouze v listopadu, všechny jsem přihlásila, odhlásila a potřebuji vystavit ELDP.
  "Vykřížkované" budou všechny měsíce kromě listopadu?
  Je možné zaslat ELDP pouze černobílé kopii?
  Děkuji moc za radu. Přeji pěkný den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2014 22:10

   inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

   Re: ELDP - výbor SVJ
   Proč jste je odhlašovala? Přestali být členy výboru? Jakmile vzniklo pojištění, přihlásíte je a odhlásit je můžete, až by členství skončilo. Přihlašujete od počátku, kdy byli zvoleni, ale ne před 1.1.2012 (tehdy se dostali do okruhu pojištěných osob).
   ELDP vystavíte tak, že v oddíle 2 uvedete období od 1.11. do konce roku (nebo jestli hned v 11 skončili, tak do 30.11.). Neuvádíte období před vznikem pojištění, ale pokud vedete ELDP dál (členství trvá), budou už ve všech měsících X, pokud odměna nebude vyšší než 2.499,- Kč.
   Černobílá kopie není přípustná, ELDP musí být buď zaslán elektronicky předepsaným způsobem (přes VREP se zaručeným el. podpisem nebo do určené datovky ve správném formátu -xml), nebo předložen papírově na originálním tiskopisu. Je to z důvodu strojního zpracování papírového podání, formulář musí být co do formátu a barev pro sken čitelný a údaje nesmějí být mimo chlívky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).