Hlavní navigace

Má nárok na náhradu v nemoci?

  • (neregistrovaný) 89.102.183.---

    12. 11. 2014 13:01

    Prosím o radu, zaměstnanec onemocněl 3 dny po nástupu do HPP, před tím rok a půl byl byl střídavě na UP a v Rakousku, nyní jde na operaci a vypadá to že bude dlouhodobě nemocen. Nevíte jak vypočítává sociálka náhradu za nemoc, když jeho poslední zaměstnání bylo jen 3 dny u naší s.r.o. , bude to z pravděpodobného výdělku? a budou chtít doložit od toho pána na OSSZ výdělek z Rakouka cca 3 měsíce před 8 měsíci? nebo to počítají z posledního zaměstnání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 11. 2014 13:18

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Má nárok na náhradu v nemoci?
      Nemocenská z posledního zaměstnání.

      "Jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4 a 5 nemá zaměstnanec vyměřovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, považuje se za denní vyměřovací základ jedna třicetina započitatelného příjmu, kterého by zaměstnanec pravděpodobně dosáhl v kalendářním měsíci, v němž vznikla sociální událost."

    • 12. 11. 2014 13:24

      JolanaPolaskova (neregistrovaný) 89.102.183.---

      Re: Má nárok na náhradu v nemoci?
      děkuji, z jakého zákona jste čerpala?

    • 12. 11. 2014 13:27

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Má nárok na náhradu v nemoci?
      187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).