Hlavní navigace

Akce a presenční listina, dovolená

• (neregistrovaný) 46.13.10.---

13. 11. 2014 8:27

Mám zaúčtovat v pokladně výdaj za firemní akci-úprava a pronájem školících prostor a techniky vč. spotř. materiálu a mám k tomu presenční listinu na které je náš majitel firmy a ostatní jsou obchodní partneři jedné naší velké zakázky.
    Dále mám fa na pronájem 7 pokojů od 28.12. - zase něco jako školení ale je to na lodi - také je to prý i pro naše obchodní partnery - budou prý z toho nějaké fotografie jako doložení. Není to zrovna malá částka - zaúčtovala bych nedaňově obě akce ale dohadujeme se, že pokud je to pro naše obch. partnery tak je to možné daňově. Moc se mi to nezdá. Myslím si, že pokud chceme pozvat naše obch. partnery tak můžeme ale ne daňově. Prosím o radu a názor. Moc Díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2014 9:15

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: akce a presenční listina, dovolená
      Dělali jsme školicí akci pro odběratele (a potencionální odběratele), bylo to v hotelu- tedy včetně ubytování.

Daňařka si k faktuře za ubytování a pronájem prostor a techniky vyžádala prezenčku, program školení. Do daňových nákladů šel pronájem prostor a techniky. Ubytování jsem musela rozdělit částku za naše zaměstnance (někteří tam byli po celou akci, jiní přijížděli jen na svou část školení) a na ubytování pro hosty. A teď si nemůžu vzpomenout, která ta část ubytování šla do dańových nákladů (a nemám možnost se podívat).
      Celé pohoštění na 513 - nedaňově.
      Snad jsem Vám pomohla aspoň takto.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).