Hlavní navigace

majetek do osobního užívání

  • (neregistrovaný) 79.110.37.---

    18. 11. 2014 11:59

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat otec ukončil zemědělství (vede DE, plátce DPH), majetek prodal, ale jeden traktor si chce ponechat. Tento traktor vložil do podnikání z osobního užívání a nenárokoval si odpočet DPH, pokud ho teď bude chtít zase vyndat z OM a dát ho do osobního užívání, musí odvádět DPH (např. z obvyklé ceny) anebo je správně, že dph odvádět nebude, když ani nenárokoval a po dobu 5 let ho nesmí prodat jinak by zdaňoval mám na mysli i daň z příjmů??

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 11. 2014 23:01

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: majetek do osobního užívání
      Jestliže neuplatnil odpočet na vstupu, tak při vyřazení majetku do osobního užívání nemusí odvádět DPH. Pokud by traktor prodal do 5 let od vyřazení z OM, tak bude příjem z prodeje podléhat dani z příjmů - ostatní příjem podle § 10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).