Hlavní navigace

Výpověď paragraf 52 e)

  • (neregistrovaný) 46.135.20.---

    19. 11. 2014 20:36

    Dobrý den,
    od zaměstnavatele mi byla doručena tato výpověď s tím, že pro mě nemá žádnou jinou náhradní práci. Mám nárok na náhradu mzdy během 2 měsíční výpovědní lhůty i když nedocházím do zaměstnání, jelikož mi zaměstnavatel nepřidělil práci odpovídající mému zdravotnímu stavu? Zaměstnavatel je přesvědčen že nic neproplácí a tak mi tento měsíc neposlal výplatu, naopak do výpovědi mi napsal, že po skončení pracovního poměru mi náleží odstupné 2 prům.výdělků a bude vyplaceno po skončení PP. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 20. 11. 2014 12:43

      bettty (neregistrovaný) 193.86.1.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      Já myslím, že platit musí. Ve Vašem případě se neváhejte obrátit na inspektorát práce. Držím pěsti

    • 20. 11. 2014 16:28

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      Při výpovědi podle § 52e) není nárok na odstupné.

      Máte rozhodnutí vydané poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, že jste pozbyla vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě zdravotní způsobilost?
      Pokud ano, má zaměstnavatel povinnost vás do 15-ti dnů převést na jinou, pro vás vhodnou práci.
      Když nepřevede, můžete postupovat podle:
      § 56 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem
      Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,
      a) podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce,
      Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr, přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby. Pro účely náhrady mzdy nebo platu se použije § 67 odst. 3.

    • 20. 11. 2014 18:14

      Janice4 (neregistrovaný) 46.135.6.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      Dobrý den,
      od zaměstnavatele mi byla doručena tato výpověď s
      tím,
      že pro mě nemá žádnou jinou náhradní práci. Mám nárok
      na náhradu mzdy během 2 měsíční výpovědní lhůty i
      když
      nedocházím do zaměstnání, jelikož mi zaměstnavatel
      nepřidělil práci odpovídající mému zdravotnímu stavu?
      Zaměstnavatel je přesvědčen že nic neproplácí a tak
      tento měsíc neposlal výplatu, naopak do výpovědi mi
      napsal, že po skončení pracovního poměru mi náleží
      odstupné 2 prům.výdělků a bude vyplaceno po skončení PP
      Při výpovědi podle § 52e) není nárok na odstupné.

      Máte rozhodnutí vydané poskytovatelem
      pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního
      orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, že jste pozbyla
      vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě
      zdravotní způsobilost?
      Pokud ano, má zaměstnavatel povinnost vás do 15-ti dnů
      >převést na jinou, pro vás vhodnou práci.
      >Když nepřevede, můžete postupovat podle:
      >§ 56 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem
      >Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen,
      >jestliže,
      >a) podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem
      >pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného
      >správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává,
      >nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého
      >zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne
      >předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné
      >práce,


      Děkuji za reakci, že není nárok na odstupné vím, proto jsem se divila, když jsem jej uviděla napsané ve výpovědi. Rozhodnutí mám a zaměstnavatel do 15 dnů reagoval tak, že mi zaslal výpověď s tím, že pro mě nemá práci na kterou by mě převedl, jde o to, že mi tvrdí, že dva měsíce výpovědní doby jsem doma bez náhrady na mzdu a dál se semnou nehodlá bavit

    • 20. 11. 2014 18:19

      dann (neregistrovaný) 94.113.169.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      No tak on to zaměstnavatel jen blbě napsal. To nemáte odstupné, ale náhradu za ty 2 měsíce výpovědní doby, kdy už nemůžete pracovat a jste doma.

    • 20. 11. 2014 19:18

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      Mám nárok
      >>na náhradu mzdy během 2 měsíční výpovědní lhůty i
      >>když
      >>nedocházím do zaměstnání, jelikož mi zaměstnavatel
      >>nepřidělil práci odpovídající mému zdravotnímu stavu?
      >>Zaměstnavatel je přesvědčen že nic neproplácí a tak
      >>tento měsíc neposlal výplatu, naopak do výpovědi mi
      >>napsal, že po skončení pracovního poměru mi náleží
      >>odstupné 2 prům.výdělků a bude vyplaceno po skončení
      >>PP
      >>Při výpovědi podle § 52e) není nárok na odstupné.
      >>
      >>Máte rozhodnutí vydané poskytovatelem
      >>pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného
      >>správního
      >>orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, že jste
      >>pozbyla
      >>vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě
      >>zdravotní způsobilost?
      >>Pokud ano, má zaměstnavatel povinnost vás do 15-ti
      >>dnů
      >>>převést na jinou, pro vás vhodnou práci.
      >>>Když nepřevede, můžete postupovat podle:
      >>>§ 56 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem
      >>>Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen,
      >>>jestliže,
      >>>a) podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem
      >>>pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného
      >>>správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává,
      >>>nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého
      >>>zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode
      >>>dne
      >>>předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné
      >>>práce,
      >>
      >>
      >>Děkuji za reakci, že není nárok na odstupné vím,
      >>proto
      >>jsem se divila, když jsem jej uviděla napsané ve
      >>výpovědi. Rozhodnutí mám a zaměstnavatel do 15 dnů
      >>reagoval
      >>tak, že mi zaslal výpověď s tím, že pro mě nemá práci
      >>na kterou by mě převedl, jde o to, že mi tvrdí, že
      >>dva
      >>měsíce výpovědní doby jsem doma bez náhrady na mzdu a
      >>dál se semnou nehodlá bavit
      >
      >No tak on to zaměstnavatel jen blbě napsal. To nemáte
      >odstupné, ale náhradu za ty 2 měsíce výpovědní doby,
      >kdy už nemůžete pracovat a jste doma.

      To asi těžko, když peníze žádné neposlal.

    • 20. 11. 2014 20:09

      Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

      Re: Výpověď paragraf 52 e)
      Zaměstnavatel to má popletené. Při této výpovědi Vám až do skončení poměru náleží náhrada mzdy, pokud pro Vás nemá vhodnou práci. Odstupné nenáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).