Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2026
21. 11. 2014 7:37
Dobrý den! Prosím o radu personalistky a mzdové účetní. Mám tu případ, kdy pracovník ukončil pracovní poměr k 31.10.2014. Od 3. do 11.11.2014 byl zaměstnán v jiné firmě, ale protože zde nebyl spokojený vrátil se zpět do naší firmy. Od 12.11.2014 s ním byl uzavřen nový pracovní poměr. Měla bych dotaz k průměrnému výdělku a nároku na dovolenou. Je to tak, že k předchozímu pracovnímu poměru u nás nepřihlížím? Průměrný výdělek určím dle pravděpodobného výdělku pro současný pracovní poměr a nárok na dovolenou do konce roku bude jen 1,5 dne, za předpokladu, že odpracuje alespoň 21 směn?
Nebo mohu přihlédnout k tomu, že u nás pracoval celý rok až do 31.10.2014, další pracovní poměr navazoval a pak se hned vrátil k nám a dát mu dovolenou 2/12 tedy 3,5 dne?
Jak by to bylo pokud by náhodou onemocněl? Na sociálku bych v Příloze k žádosti o nemocenské uvedla jen údaje z tohoto nového pracovního poměru?
Vím, že je to hodně dotazů najednou, ale vůbec si s tím nevím rady a nikde nemohu najít informace k tomu, když se pracovník po tak krátké době vrátí zpět do stejné firmy. Moc děkuji za Vaše názory a přeji hezký den!