Hlavní navigace

Přijetí služby z jiného členského státu

  • (neregistrovaný) 89.190.33.---

    21. 11. 2014 14:42

    Dobrý den,
    v říjnu jsme přijali službu z Anglie - místo plnění v tuzemsku - poradenství. Vystavili nám fakturu s DPH s datem 8.10.2014. Zatím se nám nepodařilo s nimi vykomunikovat, aby poslali fakturu bez DPH. Nevím si teď rady co s DPH za říjen. Nárokovat asi nemohu, když nemám platný doklad, ale musím odvést v říjnu? Nebo v tomto případě platí, že vzniká povinnost přiznat daň k patnáctému dni v měsíci, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží pořízeno (nevím, jestli se týká i služby) podle par. 25 (1)? Prosím o radu, případně o uvedení paragrafů, nevím, kde mám hledat.
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 22. 11. 2014 16:24

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Přijetí služby z jiného členského st
      místo plnění je v ČR, takže dle §108 odst. 1 písm. c) ZDPH byste měli odvést DPH na výstupu
      do přiznání dle §24 ZDPH - ten je pro služby - k DUZP nebo ke dni úhrady
      DD máte, i když je s DPH, pokud má všechny náležitosti DD a plnění slouží k vaší ek. činnosti, můžete uplatnit i nárok na odpočet DPH
      základem daně bude základ z DD bez DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).