Hlavní navigace

Školkovné

 • (neregistrovaný) 62.168.5.---

  21. 11. 2014 15:45

  Nevíte někdo z jaké částky min. mzdy se bude vycházet při uplatnění školkovného?? Na školení říkali že z 8500,, ale v zákonech jsem to nikde nenašla a obecně se vychází z min. mzdy začátku období což by bylo 8000. Děkuji za případnou radu

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 11. 2014 16:23

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Školkovné
   Minimální mzda od 1.1.2014 je 8500

   § 35bb

   Sleva za umístění dítěte

   (1) Výše slevy za umístění dítěte odpovídá výši výdajů prokazatelně vynaložených poplatníkem za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v daném zdaňovacím období v zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy podle školského zákona, pokud jím nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24.

   (2) Slevu na dani lze uplatnit pouze, žije-li vyživované dítě s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti.

   (3) Slevu lze uplatnit za vyživované dítě poplatníka, pokud se nejedná o vnuka nebo vnuka druhého z manželů. Za vnuka nebo vnuka druhého z manželů lze slevu uplatnit pouze, pokud jsou v péči, která nahrazuje péči rodičů.

   (4) Za každé vyživované dítě lze uplatnit slevu maximálně do výše minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle právních předpisů upravujících výši minimální mzdy (dále jen „minimální mzda“).

   (5) Vyživuje-li dítě v jedné společně hospodařící domácnosti více poplatníků, může slevu za umístění dítěte uplatnit ve zdaňovacím období jen jeden z nich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).