Hlavní navigace

Výpověď pro neplacení - odstupné

  • (neregistrovaný) 85.71.8.---

    25. 11. 2014 11:07

    Prosím o radu.
    Jaké bude odstupné, pokud dá zaměstnanec výpověď okamžitým zrušením pracov.poměru z důvodu neplacení mzdy? Zaměstnanec je zaměstnaný méně než rok, tudíž by odpovídalo 1 měsíční odstupné, ale délku výpovědní doby má 2 měsíce, tak nevím, kolikaměsíční tedy bude odstupné.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 25. 11. 2014 11:13

      pája

      Re: Výpověď pro neplacení - odstupné
      viz § 56 ZP, ne odstupné, ale náhrada mzdy ve výši prům. výdělku za dobu odpovídající výp. době- čili min. 2 měs., nebyla-li sjednána delší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).