Hlavní navigace

Dańové přiznání k dani z nabytých věcí

  • (neregistrovaný) 46.29.229.---

    26. 11. 2014 13:53

    Dobrý den,

    mám prosbu, nevíte někdo jak je to s daní z převodu nemovitosti, nyní daní z nabytých věci - ve smlouvě máme, že uhradí kupující, Je to tak, že on i podá daňové přiznání nebo to je na nás jako na prodávajícím? A je to podle sídla firmy nebo katastru?

    Děkuji moc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 11. 2014 9:03

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: Dańové přiznání k dani z nabytých vě
      jde-li o daň z nabytí, tak dle § 1, odst. 1, písm. a) zákonné opatření 340/2013 je poplatníkem "převodce vlastnického práva k nemovité věci, jde-li o nabytí vlastnického práva koupí nebo směnou a převodce a nabyvatel se v kupní nebo směnné smlouvě nedohodnou, že poplatníkem je nabyvatel" - máte-li ve smlouvě uvedeno pouze, že kupující uhradí a ne, že je poplatníkem, stále je poplatníkem prodávající.
      Daňové přiznání podává poplatník a u toho správce daně, v jehož obvodu územní působnosti se nachází převáděná nemovitá věc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).