Hlavní navigace

jak DPH u fa do Rakouska?

  • (neregistrovaný) 82.142.116.---

    27. 11. 2014 10:38

    Dobrý den,
    jsme plátci daně, máme fakturovat daňovému subjektu v Rakousku, ale jedná se o služby poskytnuté pro českou pobočku?
    a jak je to s DPH v případě, že by se jednalo o stejnou službu v ČR pro nedaňový subjekt v Rakousku.
    Děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 11. 2014 11:58

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: jak DPH u fa do Rakouska?
      § 9/1 ZDPH:
      " ... Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna. Za tuto provozovnu se považuje organizační složka této osoby povinné k dani, která může přijímat a využívat služby, které jsou poskytovány pro potřebu této provozovny, neboť je dostatečně stálá a má vhodné personální a technické zdroje."
      Pro zodpovězení dotazu je třeba specifikovat službu!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).