Hlavní navigace

daň z podnájmu

  • (neregistrovaný) 85.70.124.---

    27. 11. 2014 20:31

    Dobrý večer, mám dotaz ohledně pronajímání bytu. Bydlíme v zahraničí a v ČR bychom chtěli pronajmout družstevní byt, který není v našem vlastnictví. Jak máme postupovat? Oznámit družstvu? A bude to zdanitelný příjem?
    Děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 28. 11. 2014 1:39

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: daň z podnájmu
      1) byt vlastní družstvo a tak musíte požádat družstvo o souhlas s podnájmem (viz stanovy nebo jiné vnitrodružstevní předpisy)

      2) nájemné je zdanitelný příjem a uvádí se do § 9

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).