Hlavní navigace

plátce DPH u pronájmu

  • (neregistrovaný) 46.13.248.---

    28. 11. 2014 13:18

    Dobrý den,
    prosím o radu, soukromá osoba pronajímá areál k podnikání bez DPH, v momentě když překročí 1 mil. nestává z něho plátce DPH?
    V zákoně jsem našla, že by se neměla tato hranice týkat osvobozených plnění.

    Děkuji za odpověď
    Soňa II

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 28. 11. 2014 13:21

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: plátce DPH u pronájmu
      dle §4a odst. 1 písm. c) patří do obratu i tato plnění
      c) plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 až 56, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně.
      u vás zřejmě nejde o činnost uskutečňovanou příležitostně, nicméně není zde uveden §56a, takže zatím se pronájem do limitu pro obrat nepočítá (dokud to zákonodárci nezmění další novelou ZDPH)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).