Hlavní navigace

RPDP ?

 • (neregistrovaný) 195.5.186.---

  1. 12. 2014 8:17

  Dobrý den. již jsem tu měla dotaz i zodpovězený, ale firma mi faktury vrátila.
  Zapůjčují nám plošinu, obsluhují ji oni -posunují, vykazují hodiny, ale práce na plošině-natírání , opravy dělají již naši zaměstnanci.
  faktury jsou s daní, vrátili nám je s tím, že práce jako opravy, údržbu nedělají, tedy nejde o režim přenesení. což se mi nezdá.
  nemají být faktury bez daně? nějak mě tím tvrzení rozhodily.
  Děkuji moc

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 12. 2014 9:01

   Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

   Re: RPDP ?
   >Dobrý den. již jsem tu měla dotaz i zodpovězený, ale
   >firma mi faktury vrátila.
   >Zapůjčují nám plošinu, obsluhují ji oni -posunují,
   >vykazují hodiny, ale práce na plošině-natírání , opravy
   >dělají již naši zaměstnanci.
   >faktury jsou s daní, vrátili nám je s tím, že práce
   >jako opravy, údržbu nedělají, tedy nejde o režim
   >přenesení. což se mi nezdá.
   >nemají být faktury bez daně? nějak mě tím tvrzení
   >rozhodily.
   >Děkuji moc

   ještě připojím jinou starší odpověĎ longstar
   Prosím o radu,
   >prosím pronájem plošiny na ořez stromů, včetně práce
   >bude faktorováno v přenesené daň. povinnosti?
   >Děkuji.
   pokud je s obsluhou tak ano.

   můj dotaz zní prosím -
   pokud se tedy pronájem plošiny s obsluhou vztahuje ke stavebním pracem(i když je dělá jiná firma) bude v režimu, nebo prostě pronájem plošiny s obsluhou je automaticky v režimu bez ohledu na co bylo dále použito?

  • 1. 12. 2014 11:12

   jinka (neregistrovaný) 80.188.28.---

   Re: RPDP ?
   Nevím zda otevřete článek, tak ho kopíruji:
   http://www.zivnostnik.cz/33/pronajem-plosiny-v-rezimu-preneseni-danove-povinnosti-uniqueidgOkE4NvrWuOxZ4GxLdrsIpn3RzQvA6PI1UWBS0tlgLw/
   Dotaz:
   Máme dotaz ohledně přenosu daňové povinnosti u stavebních činností. Od dodavatele jsme obdrželi fakturu za přistavení plošiny s obsluhou. Plošina sloužila ke kácení a prořezu stromu, ale to jsme si provedli sami. Dodavatel tvrdí, že služba má být fakturována s DPH, protože souvisela s prořezem, i když ho sám nevykonával. V pokynech na stránkách MF bylo ale uvedeno, že plošina s obsluhou má být v režimu přenesení daňové povinnosti. Jaký je tedy správný postup?

   Odpověď:

   Obecně uvádíme, že dle Informace GFŘ a MF k režimu přenesení daňové povinnosti na DPH ve stavebnictví režimu přenesení daňové povinnosti podle ust. § 92e zákona o DPH podléhá poskytnutí stavebních a montážních prací (bez ohledu na to, zda jde z hlediska vymezení dané zákonem o DPH o služby nebo dodání zboží s montáží), které podle sdělení ČSÚ odpovídají číselnému kódu klasifikace produkce CZ-CPA 41 až 43 platnému od 1.1.2008. Pro úplnost uvádíme, že pro uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti je třeba splnit i ostatní zákonem dané podmínky.
   Klasifikace CZ-CPA ve svých vysvětlivkách mimo jiné uvádí v kódu 43.99.90 „pronájem jeřábu a jiného vybavení s obsluhou“. Ovšem u pronájmu uvedených zařízení je třeba sledovat účel jejich využití.
   Pro uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti u těchto prací je rozhodné, že jsou použity v rámci činností uvedených v sekci F klasifikace CZ-CPA, tj. jednoduše řečeno slouží pro stavební práce. Jelikož kácení a prořez stromu není stavební či montážní prací ve smyslu ustanovení § 92e ZDPH (tj. prací spadající do sekce F klasifikace CZ-CPA), nemůže být ve Vámi popsaném případě režim přenesení daňové povinnosti aplikován.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).