Hlavní navigace

Tvorba web stránek

  • (neregistrovaný) 37.221.250.---

    28. 12. 2014 20:59

    Poprosím o Váš názor zda tvorba webových stránek firmy
    je službou nebo dlouh.nehmot.majetkem. Už jsem různě hledal
    a našel spoustu názorů, že se jedná o služby, jinde o majetek.
    Částka je 45.000,-, takže to vyjde nastejno, ale přesto by mě
    zajímal názor ostatních.Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 12. 2014 21:18

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Tvorba web stránek
      V DE či v účetnictví?
      Pokud v účetnictví, jaké jsou stanoveny limity ve firemních směrnicích pro určení drobného nehmotného majetku?

    • 28. 12. 2014 21:20

      martinss (neregistrovaný) 37.221.250.---

      Re: Tvorba web stránek
      V účetnictví - ve směrnici máme, že považujeme dl.nehmotný od částky 60.000,-

    • 29. 12. 2014 10:40

      Ondrouš (neregistrovaný) 80.188.18.---

      Re: Tvorba web stránek
      Řekl bych, že účetní předpisy se touto problematikou příliš nezabývají. Může Vám i pomoci IAS 38 ohledně mezinárodního účetního výkaznictví.
      Pokud neprodáváte stránky jako standardizovaný produkt a hodnota je nižší než dle směrnice, pak bych to nezařadil do dl. nehm. majetku. Dále je potřeba v případě zařazení do majetku rozlišit dobu odepisování podle § 32a Odpisy nehmotného majetku odstavec (4). Tzn., že pokud jsou stránky jednoduché, tak asi 72 měsíců, jinak 36 měsíců a účetně podle směrnice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).