Hlavní navigace

Daňové přiznání v %.

  • (neregistrovaný) 91.235.183.---

    7. 1. 2015 14:28

    Dobrý den, všechny vás srdečně zdravím.

    Mám jen jedinou prosbu, zda někdo neví jestli se může udělat daňové přiznání % v případě, že má dotyčná osoba OSVČ stroj na leasing.



    Děkuji moc a přeji hezký zbytek dne. Lenka.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2015 14:36

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňové přiznání v %.
      Dobrý den, pokud myslíte uplatnění výdajů % z příjmů pak ano, OSVČ může tuto metodu výpočtu základu daně použít, i když má leasing..... akorát tedy logicky neuplatní poměrnou část leasingu
      do výdajů.

    • 7. 1. 2015 14:44

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Daňové přiznání v %.
      Od kdy máte leasing? Resp. kdy bude (či byl) leasing ukončen?
      Dosud jste uplatňovali skutečné výdaje, nebo vedli účetnictví?

    • 7. 1. 2015 14:53

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňové přiznání v %.
      No jo, pravda, u výdajů % ..pokud tedy předtím vedli DE nemají obchodní majetek...

    • 8. 1. 2015 9:56

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Daňové přiznání v %.
      Tazatelka se už neozvala, asi vůbec netuší, co při ukončení leasingu, který si uplatňovali daňové a poslední rok pak nemají obchodní majetek, hrozi.

    • 8. 1. 2015 16:26

      LenkaD. (neregistrovaný) 81.200.57.---

      Re: Daňové přiznání v %.
      >>>>>Dobrý den, všechny vás srdečně zdravím.
      >>>>>
      >>>>>Mám jen jedinou prosbu, zda někdo neví jestli se může
      >>>>>udělat daňové přiznání % v případě, že má dotyčná
      >>>>>osoba OSVČ stroj na leasing.
      >>>>>
      >>>>>
      >>>>>
      >>>>> Děkuji moc a přeji hezký zbytek dne. Lenka.
      >>>>
      >>>>Dobrý den, pokud myslíte uplatnění výdajů % z příjmů
      >>>>pak ano, OSVČ může tuto metodu výpočtu základu daně
      >>>>použít, i když má leasing..... akorát tedy logicky
      >>>>neuplatní poměrnou část leasingu
      >>>>do výdajů.
      >>>
      >>>Od kdy máte leasing? Resp. kdy bude (či byl) leasing
      >>>ukončen?
      >>>Dosud jste uplatňovali skutečné výdaje, nebo vedli
      >>>účetnictví?
      > Dobrý den a omlouvám se, byla jsem mimo PC. Leasing máme od roku 2010 a končí nám letos 2015. Daňové přiznání jsme podávali vždy normálě a ne %. Teď bychom chtěli využít DP % a nevím, zda to vůbec jde. Ještě jednou děkuji za ochotu.
      >>No jo, pravda, u výdajů % ..pokud tedy předtím vedli
      >>DE nemají obchodní majetek..
      >
      >Tazatelka se už neozvala, asi vůbec netuší, co při
      >ukončení leasingu, který si uplatňovali daňové a poslední
      >rok pak nemají obchodní majetek, hrozi.

    • 8. 1. 2015 16:52

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Daňové přiznání v % + leas.majetek
      Rok 2014 s uplatněním výdajů procentem z příjmů bude bez problému / když si odmyslím povinné úpravy základu daně viz § 23 odst. 8 písm. b) /, ale v roce 2015 při uplatnění výdajů procentem z příjmů byste mohli mít problém z důvodu nemožnosti zařazení leasingového majetku do obchodního majetku / ZDP § 24 odst. 4

      Starší konverzace, ale vystihující problém:
      http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vypis-prispevku/forumid-11541-prechod-na-pausalni-vydaje-a-leasing/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).