Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na děti

• (neregistrovaný) 141.0.8.---

12. 1. 2015 11:27

Dobrý den, prosím o radu.
    Náš zaměstnanec uplatňuje daňové zvýhodnění na 2 děti, jeho manželka u svého zaměstnavatele neuplaňuje žádné dítě.
    Zaměstnavatel manželky vyplní "potvrzení,které dosud vyplňoval,že manželka neuplatňuje" , nemusí tedy vyplňovat nové Potvrzení 5556 vzor č.1, jak jsem dohledala zde v historii.
    A já jako zaměstnavatel manžela musím vystavit nové Potvrzení 5556 pro zaměstnavatele manželky nebo tuto povinnost stále nemám? Nikdy jsem mu žádné potvrzení nevystavovala, protože manželka neuplaňovala žádné dítě. Omlouvám se, ale motám se v tom. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2015 12:46

sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

Re: daňové zvýhodnění na děti
      ale vy jste měla mít doklad o tom, že manželka neuplatnuje u svého zaměstnavatele, jak yb jste to ověřila, že to nemají 2x.Neměla jste dávat úlevu a vyzvat manžela, at to donese.

• 12. 1. 2015 12:56

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

Sonko ale dotaz zní jinak - musí zaměstnavatel otce vystavovat potvrzení pro zaměstnavatele matky, když matka daňové zvýhodnění na žádné děti neuplatňuje?
      Nechávám v tomto okamžiku stranou, zda otec svého zaměstnavatele o takové potvrzení požádal.

• 12. 1. 2015 13:00

sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

aha :-), tak to jo, začínám být zmatená, díky :-)

• 12. 1. 2015 14:50

duliška (neregistrovaný) 141.0.8.---

Asi jsem to popsala nesrozumitelně, ale paní/pan .- pochopila můj dotaz správně. Potvrzení od zaměstnavatele matky, že neuplatňuje na žádné dítě samozřejmě mám i v minulosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).