Hlavní navigace

DPP u OSVČ - odvody

  • (neregistrovaný) 94.138.114.---

    14. 1. 2015 13:22

    Dobrý den, v listopadu a prosinci jsme zaměstnali na DPP jednu OSVČ (příjem byl 7000Kč a 8000Kč). Zaměstnanci jsme řekli, že nebude platit SP, ZP a ani daň (podepsal prohlášení). Teď nám však volal, že jeho daňový poradce mu řekl, že tento příjem z DPP mu zvýší příjem z podnikání, a tak bude muset platit vyšší SP a ZP. Přijde mi to jako naprostý nesmysl, myslím, že příjem ze zaměstnání a podnikání nejde přece takto slučovat pro odvod SP a ZP, avšak jeho účetní tvrdí, že je to tak od loňského roku. Stále si myslím, že příjem z DPP je řešen z pohledu SP, ZP a daně hned při výpočtu mzdy a při podání daňového přiznání se tento příjem zahrne sice do daňového přiznání, ale zmiňované odvody mu přece nenavýší. Můžete se mi prosím k tomuto někdo vyjádřit? Je možné, že jsem něco přehlédla, ale i z logiky věci se mi tento postup zdá nemožný.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2015 13:33

      Hanah (neregistrovaný) 85.70.61.---

      Re: DPP u OSVČ - odvody
      Do svého DPFO bude mít potvrzení od zaměstnavatele té DPP, které napíše jako §6 . Příjem mu sice zvýší, ale jen ohledně daně. SP a ZP se to netýká. SP a ZP se počítá jen z příjmů podle § 7.

    • 14. 1. 2015 13:59

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DPP u OSVČ - odvody
      Mám pocit, jako kdyby daňový poradce považoval příjmy z dohody o provedení práce za autorské příjmy do 10.tis.Kč podrobené srážkové dani, které poplatník uvedl do daňových příjmů.

    • 14. 1. 2015 14:11

      MN (neregistrovaný) 94.138.114.---

      Re: DPP u OSVČ - odvody
      Dobrý den, moc vám děkuji za odpovědi, potvrdili jste mi mé domněnky. Mějte se hezky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).