Hlavní navigace

Školkovné - nevlastní otec

  • (neregistrovaný) 46.229.116.---

    14. 1. 2015 15:48

    Dobrý den,
    moc prosím o radu.
    Může si školkovné uplatnit muž - přítel matky dítěte sice bydlící ve společně hospodařící domácnosti, ale s rozdílným trvalým bydlištěm? Jde o to, že matka je na ÚP.
    Moc děkuji:-)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2015 16:09

      .

      Re: školkovné - nevlastní otec
      Řekla bych, že dítě přítelkyně není vyživovaným dítětem přítele.

      ZDP § 35c
      .. (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, vnuk a dítě nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
      a) nezletilým dítětem,
      b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let,..

      Ale nejsem daňový poradce.

    • 14. 1. 2015 17:23

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: školkovné - nevlastní otec
      Pokud je ten přítel vlastní otec toho dítěte, tak může, za předpokladu, že s dítětem má společnou domácnost. To, že má zapsáno bydliště jinde nevadí. Důležitá je společná domácnost. Pokud to není jeho dítě, tak nemůže, dokud ho nevyžení.

    • 14. 1. 2015 17:32

      Radka N. (neregistrovaný) 46.229.116.---

      Re: školkovné - nevlastní otec
      Tak nějak jsem si to myslela, že to nepůjde... Oběma Vám moc děkuji za ochotu a za Váš čas;-)

    • 14. 1. 2015 17:32

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: školkovné - nevlastní otec
      Teď jsem si všimla toho nadpisu "nevlastní otec". Takže ne, nemůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).