Hlavní navigace

Životní jubileum - nedaňově?

  • (neregistrovaný) 89.24.254.---

    16. 1. 2015 10:28

    Dobrý den, prosím o radu. Zam-kyně se dožívá 50 let. Koupili jsme jí kytku a dárkový balíček - dohromady za 650,- Kč. Jako výdaj dám zřejmě nedaňově, ale jí musím do výplaty toto připočítat a zdanit a odvést SP a ZP? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2015 13:51

      .

      Re: Životní jubileum - nedaňově?
      U zaměstnankyně se jedná o příjem, osvobozený od daně.
      U zaměstnavatele náklad nedaňový, ale žádné přidanění ke mzdě, žádné navíc sociální a zdravotní pojištění.
      A až jí bude 55, tak to můžete zopakovat :-)

    • 16. 1. 2015 14:06

      s. (neregistrovaný) 89.24.254.---

      Re: Životní jubileum - nedaňově?
      Ráda to zopakuju! Jen mě prosím ještě popostrčte - kde najdu?

    • 16. 1. 2015 14:24

      .

      Re: Životní jubileum - nedaňově?
      ZDP § 6 ostavec 9)
      (9) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, dále osvobozeny
      g) hodnota nepeněžního bezúplatného plnění poskytovaného z fondu kulturních a sociálních potřeb podle příslušného předpisu,6a) u zaměstnavatelů, na které se tento předpis nevztahuje, hodnota nepeněžního bezúplatného plnění poskytovaného za obdobných podmínek ze sociálních fondů nebo ze zisku (příjmu) po jeho zdanění, anebo na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů, a to až do úhrnné výše 2000 Kč ročně u každého zaměstnance,

      +

      Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb
      § 14 Dary
      (1) Z fondu lze poskytovat zaměstnancům věcné nebo peněžní dary
      c) při životních výročích 50 let a každých dalších 5 let věku,..

    • 16. 1. 2015 14:28

      s. (neregistrovaný) 89.24.254.---

      Děkuji a hezký víkend!
      >>>>Dobrý den, prosím o radu. Zam-kyně se dožívá 50 let.
      >>>>Koupili jsme jí kytku a dárkový balíček - dohromady
      >>>>za
      >>>>650,- Kč. Jako výdaj dám zřejmě nedaňově, ale jí
      >>>>musím
      >>>>do výplaty toto připočítat a zdanit a odvést SP a ZP?
      >>>>Děkuji za radu.
      >>>
      >>>U zaměstnankyně se jedná o příjem, osvobozený od
      >>>daně.
      >>>
      >>>U zaměstnavatele náklad nedaňový, ale žádné přidanění
      >>>ke mzdě, žádné navíc sociální a zdravotní pojištění.
      >>>A až jí bude 55, tak to můžete zopakovat :-)
      >>Ráda to zopakuju! Jen mě prosím ještě popostrčte -
      >>kde
      >>najdu?
      >>
      >
      >ZDP § 6 ostavec 9)
      >(9) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, dále
      >osvobozeny
      >g) hodnota nepeněžního bezúplatného plnění
      >poskytovaného z fondu kulturních a sociálních potřeb podle
      >příslušného předpisu,6a) u zaměstnavatelů, na které se tento
      >předpis nevztahuje, hodnota nepeněžního bezúplatného
      >plnění poskytovaného za obdobných podmínek ze
      >sociálních fondů nebo ze zisku (příjmu) po jeho zdanění, anebo
      >na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji
      >(náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů, a to až do
      >úhrnné výše 2000 Kč ročně u každého zaměstnance,
      >
      >+
      >
      > Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a
      >sociálních potřeb
      >§ 14 Dary
      >(1) Z fondu lze poskytovat zaměstnancům věcné nebo
      >peněžní dary
      >c) při životních výročích 50 let a každých dalších 5
      >let věku,..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).