Hlavní navigace

Daňový bonus

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83d8:----:----:----:----:----

    16. 1. 2015 15:41

    Dobrý den,

    prosím poradíte? Mám zaměstnance, který si uplatňuje měsíční daňové zvýhodnění na dítě, z důvodu dvouměsíční nemoci na toto zvýhodnění nedosáhl. Chci mu udělat RZD, ale má příjem nižší než 51 000,-Kč za celý rok, ale.....
    bral ještě podíl na zisku ve výši Kč 100 000,- vyplaceno a srážková daň zaplacena v roce 2014, tak nevím, zda se tento příjem může také započítat...
    A pokud ano, čtu §6/1/c 2. odměna orgánu právnické osoby, jaký doklad je o tomto třeba? Výdajový pokladní doklad z firmy?
    A můžu mu udělat RZD s tímto a uplatnit daňové zvýhodnění ve výši za celý rok? Nebo nemůžu?
    Děkuji velmi za Váš názor a čas, pěkné odpoledne...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2015 16:32

      .

      Re: Daňový bonus
      Podíl na zisku mu nepomůže
      ZDP § 35c / 4
      .. Do těchto příjmů se nezahrnují příjmy od daně osvobozené, příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně,..

    • 17. 1. 2015 12:48

      .

      Re: Daňový bonus
      I když uděláte RZD, tak již vyplacené bonusy na děti nemusí zaměstnanec vracet.
      ZDP § 35d odstavec 6)
      ....Jestliže u poplatníka úhrn těchto příjmů nedosáhl alespoň šestinásobku minimální mzdy, poplatník při ročním zúčtování záloh a daňového zvýhodnění na vyplacené měsíční daňové bonusy v kalendářních měsících, v nichž úhrn jeho příjmů dosáhl alespoň výše poloviny minimální mzdy, již nárok neztrácí......
      Jen jsetli není povinen podat DP, to by musel vyplacené bonusy vrátit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).