Hlavní navigace

Okamžité zrušení prac. poměru

  • (neregistrovaný)

    17. 1. 2015 9:09

    Dobrý den, prosím Vás, může se mnou zrušit okamžitě pracovní poměr zaměstnavatel, když jsem občas přišla déle do práce a že jsem se pohádala s kolegou v práci, protože mě vyprovokovali? Poslali mi totiž 9.1. vytýkací dopis, kde si vymýšleli na mě nesmysly, jako že jsem něco nevyfakturovala a kdyby na to prý kolega nepřišel (to je totiž kamarád šéfa), že by jim prý vznikla škoda 80 tis. Přitom touto činností se zabýval on a mně nikdo o tom nic neřekl, že bych to měla dělat. Fakturovala jsem jiné věci. Potom mě vytkli, že jsem jim nenahlásila, že přišel nějaký email ohledně nového programu a že díky tomu nemohou ten program využít a přišli o ty peníze a přitom mi nikdo ani neřekl, že mám tento email hlídat. A taky vím, že kolega předtím říkal, že ten program pro nás stejně není nakonec vhodný. Prostě mám pocit jestli na mě něco nenahráli. Jdu 6.2.na operaci a potřebuji klid, tak jsem šla včera na nemocenskou, což jsem jim den předem ohlásila a hned druhý den mi přišly domů ve stejný den 2 vytýkací dopisy a Okamžité zrušení pracovního poměru k 16.1. Je toto vůbec možné?
    Copak to, že se pohádám s kolegou a nazvu je podvodníky v rozčilení je důvod k okamžitému zrušení pracovního poměru? Což by mě tedy ani nemocenská od 16.1. nezachránila. Od vytykacího dopisu jsem pracovní dobu řádně dodržovala i dělala přesčasy a svoji práci. Je toto zvlášť hrubý způsob porušování pracovních povinností? Můžete prosím někdo poradit, pomoci? Děkuji všem. Jsem z toho na zhroucení a to bych měla být v klidu, aby se mi můj problém s kterým jdu na operaci ještě více nerozjel a já pak díky tomu nezemřela a oni na mě takto útočí. Děkuji všem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2015 13:47

      anonymm (neregistrovaný)

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru
      Podle mého názoru s Vámi nemohou ukončit prac.poměr v době nemoci, takže se tím netrapte. Na ty dopisy bych jim odpověděla, že s nimi nesouhlasím. Ještě máte možnost navštívit inspektorát práce, tam by Vám také poradili.

    • 17. 1. 2015 14:23

      pája

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru
      >>pracovní poměr zaměstnavatel, když jsem občas přišla
      >>16.1.
      >>nezachránila. Od vytykacího dopisu jsem pracovní dobu
      >>řádně
      >>dodržovala i dělala přesčasy a svoji práci. Je toto
      >>zvlášť hrubý způsob porušování pracovních povinností?
      >>Můžete prosím někdo poradit, pomoci? Děkuji všem. Jsem
      >>z
      >>toho na zhroucení a to bych měla být v klidu, aby se
      >>mi můj problém s kterým jdu na operaci ještě více
      >>nerozjel a já pak díky tomu nezemřela a oni na mě
      >>takto
      >>útočí. Děkuji všem za pomoc.
      >Podle mého názoru s Vámi nemohou ukončit prac.poměr v
      >době nemoci, takže se tím netrapte.

      to se pletete, protože ok. zrušit PP lze i v DPN.Musíte svůj názor taky opřít o relevantní argument.
      Tazatelkou uváděné důvody k ok. zrušení bych já nkdy jako důvod k tomuto kroku nepoužil protože podle mne jde o jistý souhrn maličkostí, které by soud těžko posoudil jako porušení povinností zvlášť hrubým způsobem.
      Pokud poslali pís. zrušení PP, tak zaměstnavateli okamžitě odepište, že dle § 69 ZP trváte na tom, aby vás i nadále zaměstnával, že jeho právní jednání považujete za nedůvodné, ať se soudí o platnost on. Bude vám náležet náhrada mzdy dle toho § , pročtěte si ho.

      Na ty dopisy bych
      >jim odpověděla, že s nimi nesouhlasím. Ještě máte
      >možnost navštívit inspektorát práce, tam by Vám také
      >poradili.
      není třeba zatím nikam chodit, vyčkejte,jak zam-tel zareaguje na vaše sdělení,které jsem popsal výše.

    • 17. 1. 2015 16:13

      Katka12345 (neregistrovaný)

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru
      Ano, to jim hned napíšu, myslíte doporučeně? Nebo na email a nebo radši oboje, protože si myslím, že schválně šéf na poštu nepůjde, aby nemusel něco přejímat. Víte, jedná se o velmi bohatého podnikatele a mám obavu, aby mě svými právníky zaplacenými nějak stejně neutloukli. A nebo tam dopis přímo o vycházkách zanést? Jsem na nemocenské, tzn. že 3 dny nejsou placené, je to tedy teď tak, že by mi musel zaplatit i ty 3 dny, když je to neplatné a nebo se zase přihlíží k tomu, že jsem na nemocenské? Aspoň to bych mu přála. A když bych potom byla nemocná na OSSZ, tak by musel platit náhradu i za tuto dobu a nebo už zase ne, protože už bych byla nad 14 dní nemocná? Nevíte? Zvažuji totiž, že mu sdělím, že chci změnu pracovní smlouvy na dobu určitou, abych mohla jít na PÚ, abych potom brala podporu a nebyla úplně na holičkách. Jelikož ke všemu se se mnou rozvádí ještě manžel a já bych neměla ani z čeho žít, z čeho platit byt a pod.

    • 17. 1. 2015 16:28

      pája

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru
      >Ano, to jim hned napíšu, myslíte doporučeně? Nebo na
      >email a nebo radši oboje, protože si myslím, že
      >schválně šéf na poštu nepůjde, aby nemusel něco přejímat.

      zásadně na dodejku!!!
      osobně nic nenoste!!!
      žádnou změnu PS neprojednávejte, protože vám bude muset platit náhradu, těžko to dá k soudu, protože jeho právníci mu musí vysvětlit, že má malou šnaci na úspěch.
      To placenáí zatím neřešte, ihned napište a čekejte, co udělá. Asi vám pak stejně nezbyde, než se obrátit na právníka, aby vám pomohl.

      >Víte, jedná se o velmi bohatého podnikatele a mám obavu,
      >aby mě svými právníky zaplacenými nějak stejně
      >neutloukli. A nebo tam dopis přímo o vycházkách zanést? Jsem
      >na nemocenské, tzn. že 3 dny nejsou placené, je to
      >tedy teď tak, že by mi musel zaplatit i ty 3 dny, když je
      >to neplatné a nebo se zase přihlíží k tomu, že jsem na
      >nemocenské? Aspoň to bych mu přála. A když bych potom
      >byla nemocná na OSSZ, tak by musel platit náhradu i za
      >tuto dobu a nebo už zase ne, protože už bych byla nad
      >14 dní nemocná? Nevíte? Zvažuji totiž, že mu sdělím,
      >že chci změnu pracovní smlouvy na dobu určitou, abych
      >mohla jít na PÚ, abych potom brala podporu a nebyla
      >úplně na holičkách. Jelikož ke všemu se se mnou rozvádí
      >ještě manžel a já bych neměla ani z čeho žít, z čeho
      >platit byt a pod.

    • 17. 1. 2015 16:42

      Katka12345 (neregistrovaný)

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru
      No, ale až budu uschopněná, tak bych měla jít do práce ne? Když s tím teda nesouhlasím? A víte jak by se mi tam pak pracovalo? To si nedovedu vůbec představit. A nebo nemusím jít do práce? Co ale pak mám dělat? Jít na PÚ, tam mi žádné peníze nedají, když by to bylo okamžité zrušení prac poměru, co tedy mám pak dělat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).