Hlavní navigace

Uroky z hypotéky a pronájem

  • (neregistrovaný) 193.179.111.---

    17. 1. 2015 11:41

    Dobrý den pronajímám část bytu. Jakou poměrnou část si mohu odečíst z úroků z hypotéky? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2015 12:13

      .

      Re: uroky z hypotéky a pronájem
      ZDP nespecifikuje tzv. "úroky v poměrné výši"
      Zažité kriterium: dle podlahové plochy

    • 17. 1. 2015 12:32

      karelS (neregistrovaný) 193.179.111.---

      Re: uroky z hypotéky a pronájem
      >>Dobrý den pronajímám část bytu. Jakou poměrnou část
      >>si mohu odečíst z úroků z hypotéky? Děkuji
      >
      >ZDP nespecifikuje tzv. "úroky v poměrné výši"
      >Zažité kriterium: dle podlahové plochy
      >Tak, i když pronajímám část bytu, tak si mohu uplatnit celé úroky z hypotéky, a příjem z nájmu 30% ? Děkuji za info
      >

    • 17. 1. 2015 12:53

      .

      Re: uroky z hypotéky a pronájem
      Nemůžete si uplatnit celé úroky dle § 15 ZDP z hypotéky na pořízení bytu, když část bytu pronajímáte. Pokud např. pronajímáte 50% bytu (50m2 z bytu o velikosti 100m2), můžete si uplatnit v DP pouze 50% ze zaplacených úroků.
      U příjmů z pronájmu se můžete rozhodnout, zda uplatníte skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z příjmů

    • 17. 1. 2015 16:22

      karelS (neregistrovaný) 193.179.111.---

      Re: uroky z hypotéky a pronájem
      Děkuji moc, když tedy pronajmu celý byt, nemohu si úroky odečíst vůbec. Chápu to správně? Děkuji

    • 17. 1. 2015 16:49

      .

      Re: uroky z hypotéky a pronájem
      Ano, nemůžete si je uplatnit podle § 15 ZDP.
      Ale pokud byste uplatňoval k § 9 ZDP skutečné výdaje, tak byste si mohl zaplacené úroky započítat jako daňový výdaj.

    • 17. 1. 2015 16:58

      karelS (neregistrovaný) 193.179.111.---

      Re: děkuji a pěkný večer
      >>>>>>Dobrý den pronajímám část bytu. Jakou poměrnou část
      >>>>>>si mohu odečíst z úroků z hypotéky? Děkuji
      >>>>>
      >>>>>ZDP nespecifikuje tzv. "úroky v poměrné výši"
      >>>>>Zažité kriterium: dle podlahové plochy
      >>>>>Tak, i když pronajímám část bytu, tak si mohu
      >>>>>uplatnit
      >>>>>celé úroky z hypotéky, a příjem z nájmu 30% ? Děkuji
      >>>>>za info
      >>>>>
      >>>
      >>>Nemůžete si uplatnit celé úroky dle § 15 ZDP z
      >>>hypotéky na pořízení bytu, když část bytu
      >>>pronajímáte.
      >>>Pokud
      >>>např. pronajímáte 50% bytu (50m2 z bytu o velikosti
      >>>100m2), můžete si uplatnit v DP pouze 50% ze
      >>>zaplacených
      >>>úroků.
      >>>U příjmů z pronájmu se můžete rozhodnout, zda
      >>>uplatníte skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z
      >>>příjmů
      >>Děkuji moc, když tedy pronajmu celý byt, nemohu si
      >>úroky odečíst vůbec. Chápu to správně? Děkuji
      >
      >Ano, nemůžete si je uplatnit podle § 15 ZDP.
      >Ale pokud byste uplatňoval k § 9 ZDP skutečné výdaje,
      >tak byste si mohl zaplacené úroky započítat jako
      >daňový výdaj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).