Hlavní navigace

Minimální a maximální odpočet daru

  • (neregistrovaný) 194.213.46.---

    17. 1. 2015 22:17

    dobrý večer,

    v jaké výši si mohu za rok 2014 uplatnit odpočet daru z daní z příjmů fyzických osob?

    a)podle mě je minimální hranice 2 % z hodnoty daru nebo Kč 1 000,-

    b) maximální je 15% z hodnoty daru

    ale nejsem si jistý.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2015 23:15

      .

      Re: minimální a maximální odpočet daru
      586/1992 Sb. ve znění do 31.12.2014
      § 15 odstavec 1)

      Od základu daně lze odečíst hodnotu bezúplatného plnění .......... pokud úhrnná hodnota bezúplatných plnění ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. ........
      ........ V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. .........
      http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586/zneni-20140901#cast1

    • 17. 1. 2015 23:17

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: minimální a maximální odpočet daru
      tipl bych to na překlep... že tazatel chtěl místo 2% z hodnoty daru napsat 2% ze základu daně ;-)

    • 18. 1. 2015 9:00

      Jiří Pulec (neregistrovaný) 194.213.46.---

      Re: minimální a maximální odpočet daru
      jj, to byl překlep: min. 2% ze ZD (=základ daně) nebo 1000,-Kč
      dík za odpovědi :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).