Hlavní navigace

Pronájem pozemku

  • (neregistrovaný) 188.120.209.---

    18. 1. 2015 10:16

    Dobrý den,

    jsem zaměstnanec a mám příjem z pronájmu pozemků. Do jaké částky za rok 2014 nemusím tento příjem danit?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2015 10:45

      .

      Re: Pronájem pozemku
      V tomto případě nejde o to, zda danit či nedanit, ale zda jste povinen podat přiznání k dani z příjmu FO. Pokud nemáte povinost podat DP z jiného důvodu, tak pokud nemáte příjmy z pronájmu vyšší jak 6 000 Kč, nemusíte podávat DP (a příjem z pronájmu danit)
      Příjem, ne příjem po odečtu výdajů

    • 18. 1. 2015 10:51

      jitkaz (neregistrovaný) 188.120.209.---

      Re: Pronájem pozemku
      Děkuji za odpověď, ještě jsem se chtěla zeptat, pokud by se jednalo o starobního důchodce, byla by ta částka stejná?

      Děkuji

    • 18. 1. 2015 10:56

      .

      Re: Pronájem pozemku
      Pracujícího důchodce?
      Pokud ne, tak v tom případě by to byla částka 15 000,-Kč
      Zákon o daních z příjmů § 38g

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).