Hlavní navigace

Daň z nabytí nemovité věci

  • (neregistrovaný) 212.80.67.---

    19. 1. 2015 22:17

    Prosím o radu: Koupila jsem pozemek od insolvenčního správce dlužníka. Cena pozemku šla na úhradu dluhu vůči ČSSZ. Mám povinnost platit daň z nabytí nemovité věci? V kupní smlouvě o tom není bohužel zmínka. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2015 1:32

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Daň z nabytí nemovité věci
      Přijetím zákonného opatření Senátu nedošlo ke změně. Nabyvatel je poplatníkem při výkonu rozhodnutí nebo exekuci, vyvlastnění, vydržení, nabytí nemovité věci v insolvenčním řízení nebo veřejné dražbě etc. (§ 1/b z.o.s. 340/2013 Sb.).

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).