Hlavní navigace

Prodej auta - odvod DPH (KS nebo úhrada?

• (neregistrovaný) 213.192.4.---

19. 1. 2015 22:52

Dobrý den,

firma (plátce DPH) prodala os. auto, které pořídila s odpočtem DPH ve 12/2010.

Kupní smlouva sepsána 30.6.2014, uhrazeno bylo 19.12.2014. Ve smlouvě ujednáno, že vlastnické právo přechází na kupujícího až zaplacením kupní ceny.

Prosím kdy se mělo odvést tedy DPH? Stačí až nyní v prosinci, kdy byl vůz uhrazen tj. přešlo vlastnické právo?

Není žádná faktura (daňový doklad) na prodej auta, jen kupní smlouva, dle které nedodrženy podmínky (mělo být zaplaceno do měsíce od podpisu smlouvy).

V kupní smlouvě není ani zmínka o DPH - kupní cena sjednána jako "včetně příslušenství" ...

Prosím poradíte?

Děkuji Vs.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2015 8:36

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

Re: Prodej auta - odvod DPH (KS nebo úhr
      DUZP je den předání vozidla kupujícímu, DPH mělo být odvedeno buď k tomuto datu nebo ke dni přijetí platby, pokud byla dříve než DUZP

• 20. 1. 2015 23:21

Vs. (neregistrovaný) 213.192.4.---

*** dobrý den, moc děkuji za odpověd. Snažila jsem se najít nějaké řešení, aby nemuselo být podáno dodatečné DPH za červen (v kupní smlouvě z 30.6. je uvedeno, že kupující auto převzal, takže je to jasné ...).

Prosím je nutné vystavovat fakturu (daňový doklad) nebo můžu vystavit příjmový daňový doklad přímo v pokladně? I když v něm divně zadám DUZP 30.6. (dodat.DPH) a vyst. a úč. případ bude 19.12..

Nebo můžu zaúčtovat přes ostatní pohledávky?

Moc díky Vs.

• 21. 1. 2015 16:42

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

pokud prodáváte občanovi, nemusíte vystavit DD
      bohužel já vám neporadím, jak to "zakamuflovat", abyste nemusela podávat dodatečné přiznání k DPH

• 21. 1. 2015 22:57

Vs. (neregistrovaný) 213.192.4.---

Moc děkuji za odpověď a Vaši pomoc. Vždycky se snažím najít nějaké řešení a nejvíce mě na tom štve, jací jsou klienti bordeláři :-( a pak se ještě na vás dívají jakože neumíte nic vymyslet a zaplatit daňového poradce se jim ale nechce ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).