Hlavní navigace

Výpověď zaměstnavatele v nemocenské

• (neregistrovaný) 2a00:1028:838e:----:----:----:----:----

20. 1. 2015 9:29

Dobrý den,
    Dostal jsem výpověď zaměstnavatele pro nadbytečnost podle § 52 písm. c) v době, když jsem byl na nemocenské. Zaměstnavateli jsem dal písemný nesouhlas s výpovědí (neplatná podle § 53) s tím, že trvám na tom, aby mě dále zaměstnával. Tehdy jsem byl na nařízené dovolené. Zaměstnavatel mi poslal doporučený dopis, kde výpověď nezrušil, ale vyzval mě, abych nastoupil okamžitě po dovol. do práce a v dopise dal mi znovu výpověď podle § 52 písm. c). Nastoupil jsem do práce a poté jsem se zaměstnavatelem uzavřel dohodu o ukončení PP s tím, že zaměstnavatel zaplatí odstupné ve výši trojnásobku prům.výdělku podle § 52 písm. c). Odstupné vypočítal špatně a doplatek jsem chtěl vymáhat soudně. Ze strany zaměstnavatele nedošlo k písemnému odvolání té první výpovědi (dle § 50 odst 5 ZP) ani k souhlasu druhé strany, a tím prý nastaly účinky výpovědi. Chci se proto zeptat, zda jsem se dopustil chyby – t.zn. nepodal jsem do dvou měsíců žalobu na neplatnost výpovědi (která podle mě už byla na základě § 53 neplatná) - neboť bych asi se svou žalobou na doplatek odstupného neuspěl.
    Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).