Hlavní navigace

Potvrzení pro úřad práce výpočet

  • (neregistrovaný) 193.85.23.---

    20. 1. 2015 12:09

    Dobrý den, moc prosím o konzultaci, když potvrzuji příjem pro úp na nárok podpory v nezaměstnanosti a zaměstnanec končí v 1/2015, jeho prům. příjem je počítaný z měsíců 10,11, a 12 2014....mám pravdu? Zaměstnanec po mně ale vyžaduje do tohoto průměru započítat i 1/2015 kdy bude mít podstatně vyšší mzdu (nejedná se o odstupné ale o bonusy) nějak mu neumí argumentovat...nedaří se mi najít konkrétní předpis na základě kterého se průměr stanoví. Nebo má pravdu?
    Moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2015 12:12

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Potvrzení pro úřad práce výpočet
      Nemá pravdu, počítá se z průměru spočítaného z 4. čtvrtletí. Vystavte mu potvrzení a předejte. Nejste povinna mu vysvětlovat postup výpočtu.

    • 20. 1. 2015 12:23

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Potvrzení pro úřad práce výpočet
      Rozhodné období je podle § 354 a jak se z hodinového průměru vypočítá průměrný čistý je v § 356.

    • 20. 1. 2015 13:06

      Bára L. (neregistrovaný) 193.85.23.---

      Re: Potvrzení pro úřad práce výpočet
      Děkuji za odpověď, ještě jedna otázka, nemění se nic na tom, kdyby zaměstnanec přišel pro potvrzení vystavit až v 4/15 ....stále platí ....ukončení v 1/15 rozhodné období je 10-12/2014
      Děkuji myslela jsem, že mám jasno, ale nějak jsem se do toho zamotala :-)

    • 20. 1. 2015 13:13

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Potvrzení pro úřad práce výpočet
      Rozhodující je poslední den PP. Jestli bude končit 31. ledna 2015, tak mu dáte stejné potvrzení i za rok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).