Hlavní navigace

Školkovné a OSVČ výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 46.30.235.---

    20. 1. 2015 16:03

    prosím o info, když uplatňuji výdaje paušálem, nemohu si uplatnit ani slevu na děti ani na školkovné? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2015 16:17

      .

      Re: školkovné a OSVČ výdaje paušálem
      Pokud máte pouze příjmy dle § 7 ZDP a uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak opravdu nemůžete uplatnit daňový zvýhodnění.
      ZDP § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

      ALE
      slevu za umístění dítěte podle § 35bb ZDP uplatnit můžete

    • 20. 1. 2015 16:33

      JS (neregistrovaný) 46.30.235.---

      Re: školkovné a OSVČ výdaje paušálem
      Mám příjmy pouze jako OSVČ, tedy jen školkovné?

    • 20. 1. 2015 16:36

      .

      Re: školkovné a OSVČ výdaje paušálem
      Ano, školkovné Vám sníží daň z příjmu FO

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).