Hlavní navigace

Daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d2:----:----:----:----:----

    21. 1. 2015 13:50

    Dobrý den,můžete mi prosím poradit?
    Zaměstnanec k nám nastoupil 1.2.2014.Do 31.1.2014 podnikal.V měsíci lednu 2014 neměl žádné příjmy z podnikání a k 31.1.2014 ukončil živnost . Musí si podat daňové přiznání za rok 2014 ? Já myslím , že ano i když neměl za leden 2014 příjem z podnikání , protože musí podat přehledy na soc.a zdrav.poj.za leden 2014.Nejsem si jista,jestli zaplatil zálohy na soc a zdrav.poj.za leden 2014.Uvažuji správně?

    Děkuji za odpověd.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2015 14:01

      .

      Re: Daňové přiznání
      >Dobrý den,můžete mi prosím poradit?
      >Zaměstnanec k nám nastoupil 1.2.2014.Do 31.1.2014
      >podnikal.V měsíci lednu 2014 neměl žádné příjmy z
      >podnikání a k 31.1.2014 ukončil živnost . Musí si podat daňové
      >přiznání za rok 2014 ?

      Pokud neměl příjem z podnikání vyšší jak 6.000,-Kč, DP není povinen podat. Ale pokud je registrovaný k dani z příjmů, tak musí minimálně oznámit na FÚ, že neměl příjmy.

      Já myslím , že ano i když
      >neměl za leden 2014 příjem z podnikání , protože musí
      >podat přehledy na soc.a zdrav.poj.za leden 2014.

      Mezi podáním DP a podáním Přehledů na ZP a OSSZ není rovnítko.

      Nejsem
      >si jista,jestli zaplatil zálohy na soc a zdrav.poj.za
      >leden 2014.Uvažuji správně?

      To, zda platil zálohy na pojištění jako OSVČ za leden, není pro Vás vůbec relevantní.

      >Děkuji za odpověd.

    • 21. 1. 2015 14:07

      pett (neregistrovaný) 2a00:1028:96d2:----:----:----:----:----

      Re: Daňové přiznání
      Tak tedy myslíte,že už nemusí podat DP a ani přehledy na soc. a zdrav.pojištění za rok 2014 a můžu mu udělat roční zúčtování za rok 2014?
      Děkuji

    • 21. 1. 2015 14:28

      .

      Re: Daňové přiznání
      Ne, takto jsem to nenapsala.
      Napsala jsem, že to, že musí podat Přehledy na OSSZ a ZP neznamená, že musí podat DP. Jak jste myslela.

      Daňové přiznání nemá povinnost podat, pokud splní podmínky ZDP § 38g odstavec 2)
      Další návaznost na daň z příjmu FO - DŘ § 136 odstavec 5)

      Pokud nebude mít povinnost podat DP a požádá o RZD, musí mu zaměstnavatel vyhovět a RZD provést.

      Přehled na ZP a Přehled na OSSZ je povinen podat.

    • 21. 1. 2015 14:58

      pett (neregistrovaný) 2a00:1028:96d2:----:----:----:----:----

      Re: Daňové přiznání
      Moc děkuji za podrobnější vysvětlení.Hezký den.>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).