Hlavní navigace

Ostatní osvobozená plnění...???

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d3:----:----:----:----:----

    22. 1. 2015 10:24

    Dobrý den.
    Prosím o radu. Jsme s.r.o. a běžně vydáváme pouze faktury českým odběratelům s místem plnění v tuzemsku.
    Teď v prosinci jsem fakturovala pro českou firmu (s českým DIČ, neregistrovaná v SK) ale za práce provedené na Slovensku. (šlo o "MaR", elektromontážní práce)
    Na radu jiné účetní jsem účtovala bez DPH (s dodatkem "Fakturace je dle §10 ZDPH"), s tím, že tato částka se mi objevila v ř. 26 Přiznání k DPH.
    A teď se dívám, že se objevuje i v ř. 51. (s informací o nějakém koeficientu, do nějž se toto plnění nezapočítává)
    Snažím se dohledat paragrafy, o kterých se v "přiznání" hovoří, ale vůbec tomu nerozumím.
    Je to pro mě nová situace, tak snad se neptám úplně hloupě. Nicméně prosím někoho ze zkušenějších o radu - je to takto v Přiznání OK? Tedy že se tato částka objevuje na ř. 26+51?
    Příp. budu-li v budoucnu vystavovat obdobnou fakturu, je to správně, tak jak jsem to udělala v předešlé?
    Velmi děkuji za pomoc!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).