Hlavní navigace

Pauš. výdaj na dopr. a vedení knihy jízd

• (neregistrovaný) 88.100.169.---

23. 1. 2015 13:39

Dobrý den,

snažil jsem se nastudovat vše ohledně uplatňování paušálního výdaje na dopravu (dále PVD), ale s jednou věcí si nevím rady.
    Jsem SRO, plátce DPH, k podnikání používám nejen auto v majetku firmy a i jedno soukromé.

1) Pokud použiji auto v majetku a uplatním na něj PVD a NEBUDU si nárokovat DPH z PHM, tak knihu jízd pro toto auto nemusím vést.
    2) Pokud použiji auto v majetku a uplatním na něj PVD a BUDU si nárokovat DPH z PHM, tak knihu jízd pro toto auto vést MUSÍM, abych prokázal ten nárok.
    Oba dva body jsou mi naprosto jasné.

Ale jak to bude v případě, že ...
    3) Používám soukromé auto, ke kterému vedu knihu jízd, uplatňuji si cestovní náhrady a náhradu za ujeté kilometry.
    A SOUČASNĚ používám (samozřejmě ne v jeden čas) i auto v majetku firmy, na které bych chtěl uplatnit PVD.
    Musím nebo nemusím vést knihu jízd pro toto firemní auto, pokud na něj uplatňuji PVD a NEnárokuji si DPH?
    Chtělo by se říct, že nemusím ... ale na druhou stranu si kladu otázku, zda tu knihu jízd nebude v budoucnu vyžadovat FÚ jako důkaz, kolik se s tím firemním autem opravdu najelo a hlavně kdy (jako důkaz, zda to nekoliduje s jízdami soukromým autem).

Děkuji moc na fundované odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).