Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění u střídavé péče

• (neregistrovaný) 78.80.184.---

24. 1. 2015 17:00

Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanec má dvě děti ve střídavé péči, s býv. manželkou mají dohodu, že každý uplatňuje daňové zvýhodnění na jedno dítě, což dosud nebyl problém. V letošním roce ale bývalá manželka dodala potvrzení, že nebude uplatňovat žádné z dětí měsíčně a vypořádá si daňové zvýhodnění až v rámci ročního zúčtování příp. daň. přiznání podá sama. Zaměstnanec si chce uplatňovat i nadále jedno z dětí. U prvního z dětí si tedy napsal do prohlášení N a u druhého 2. Nejsem si vůbec jistá jestli je to správně. Takhle by si on uplatňoval celý rok jedno dítě jako 2 a druhé vůbec a manželka pak jedno dítě jako 1 a druhé vůbec? Mě by přišlo logické, kdyby si uplatňoval např. obě děti půl roku on a půl roku býv. manž. a pak by mohli být 1 a 2. Nebo by si měl napsat u toho uplatňovaného dítěte 1 a manželka pak v ročním zúčt. taky 1 ale u toho druhého, to by ale zase podle mě přišli o tu "výhodu". Nějak jsem se do toho zamotala. Poradí někdo zkušenější, díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2015 22:05

felix (neregistrovaný) 85.71.224.---

Re: daňové zvýhodnění u střídavé péče
      To je přesně to co zákonodárci nedomysleli.. Asi "nejhezčí" by bylo půl roku manžel dítě 1. a půl roku manžel dítě 2. a naopak. Ale praxe... no děs.... Jedině vycházet z rozsudku o svěření do péče. Ale pokud mají půl napůl, pak jedině půl na půl s bonusem. ať není poškozen ani jeden z rodičů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).