Hlavní navigace

Víno jako dar - DPH ano/ne?

  • (neregistrovaný) 89.103.183.---

    25. 1. 2015 1:09

    Dobrý den,

    jako majitel a jednatel sro jsem koupil vína pro obch.přátele. Našel jsem si zde odpovědi, že je mohu dát do nákladů (mohu poprosit kam je zařadit?), ale stran nárokování DPH jsem našel protichůdné odpovědi. Mohu ho nárokovat, nebo ne? Který zákon to upravuje? Děkuji Vám za odpovědi.

    Vína jsou za cca 150,- bez DPH

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2015 10:02

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Víno jako dar - DPH ano/ne?
      reklamní předmět můžete dát do nákladů, ale musí být opatřen "logem" společnosti nebo názvem propagovaného zboží či služby - viz §25 ost. 1 písm. t)ZDP
      nárok na odpočet také máte viz §13 odst. 8 písm. c) ZDPH

    • 25. 1. 2015 10:03

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Víno jako dar - DPH ano/ne?
      účtuje se na 501 (pozor koncem roku byste těžko obhájil, že jste rozdal ocbh. partnerům, pak raději účtovat na sklad)

    • 25. 1. 2015 10:13

      Vlad

      Re: Víno jako dar - DPH ano/ne?
      Jen doplnění - musí se jednat o tiché víno, čili žádné bublinky apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).