Hlavní navigace

Podání přiznání k darování

  • (neregistrovaný) 109.80.154.---

    25. 1. 2015 14:48

    Otec daroval synovi jako dárek k Vánocům finanční částku vyšší nez 15 tios. Kč. Musí syn podávat daňové přiznání, když je dar osvobozen od daně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2015 15:01

      .

      Re: Podání přiznání k darování
      Zákon o daních z příjmů § 38g odstavec 3)
      V daňovém přiznání poplatník uvede veškeré příjmy, které jsou předmětem daně, kromě příjmů od daně osvobozených...

      Pokud není povinen podávat DP z jiného důvodu, tak kvůli osvobozenému příjmu nemusí. Platí pro zdaňovací období roku 2014.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).