Hlavní navigace

Výběrové řízení na volné místo-st.správa

  • (neregistrovaný) 90.182.217.---

    25. 1. 2015 15:57

    Dobrý den, nevíte náhodou někdo, zda je obecní úřad povinen vypsat výběrové řízení na místo ekonoma? Bývalý ekonom odešel do úřadu, v obci bylo asi 5 uchazečů o toto místo a starosta místo obsadil svým známým. Pozn. na závěr - nejedná se o hlavní pracovní poměr, ale o dohodu o pracovní činnosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2015 15:59

      A.l.k.a. (neregistrovaný) 90.182.217.---

      Výběr.řízení volné místo-st.správaOPRAVA
      >Dobrý den, nevíte náhodou někdo, zda je obecní úřad
      >povinen vypsat výběrové řízení na místo ekonoma? Bývalý
      >ekonom odešel do DŮCHODU, v obci bylo asi 5 uchazečů o
      >toto místo a starosta místo obsadil svým známým. Pozn.
      >na závěr - nejedná se o hlavní pracovní poměr, ale o
      >dohodu o pracovní činnosti.

    • 25. 1. 2015 17:52

      xxxx (neregistrovaný) 194.228.11.---

      Re: Výběr.řízení volné místo-st.správaOP
      obec neznám, ale znám jiný případ ve státní sféře, taky obsadili místo známým a toho dotyčného co tam pracoval propustili pro nadbytečnost. Dostal odstupné, 2 výpovědní doba, skončil a hned od prvního přišel známý a vše je v pořádku, nějaká časová prodleva neexistuje, přece nemohli vědět, že za dva měsíce toto místo znovu budou potřebovat. A k vašemu dotazu, jak víte, že ten známý se také nezúčastnil výběrového řízení a prostě byl "nejlepší"? Tak to dnes funguje, bohužel

    • 25. 1. 2015 18:31

      A.l.k.a. (neregistrovaný) 90.182.217.---

      Re: Výběr.řízení volné místo-st.správaOP
      Vím to proto, že žádné výběrové řízení neproběhlo. Na dotazy zájemců starosta odpovídal, že to není aktuální a stejně je jeho věcí, koho si tam dosadí. A že rozhodně nechce někoho místního. Potažmo místní = volič, tak mně to udivuje. Bývalý ekonom byl již v důchodovém věku a avízoval, že už s prací pro úřad bude v dohledné době končit. Prostě jen byla svolána schůze zastupitelstva, kde starosta oznámil, že bývalý ekonom končí a hned představil ekonoma nového, kterého mu zastupitelé schválili - také byli v šoku z té rychlosti. Proto se ptám, zda je tento postup v souladu se zákonem. Jestli neměl na úřední desku pověsit nějaké oznámení o volném místě a následně udělat konkurz. Přece jen je to státní správa.

    • 25. 1. 2015 21:20

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Výběr.řízení volné místo-st.správaOP
      A jedná se vůbec o funkci úředníka nebo jenom zaměstnance obecního úřadu?
      Podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb. je výběrové řízení podmínkou pro
      a) jmenování do funkce vedoucího úřadu a vedoucího úředníka,
      b) vznik pracovního poměru na dobu neurčitou úředníka zařazeného
      1. v krajském úřadě,
      2. v Magistrátu hlavního města Prahy,
      3. v obecním úřadě obce s rozšířenou působností,
      4. v pověřeném obecním úřadě,

    • 26. 1. 2015 7:56

      A.l.k.a. (neregistrovaný) 90.182.217.---

      Re: Výběr.řízení volné místo-st.správaOP
      >>>>>Bývalý
      >>>>>ekonom odešel do DŮCHODU, v obci bylo asi 5 uchazečů
      >>>>>o
      >>>>>toto místo a starosta místo obsadil svým známým.
      >>>>>Pozn.
      >>>>>na závěr - nejedná se o hlavní pracovní poměr, ale o
      >>>>>dohodu o pracovní činnosti.
      A k vašemu dotazu, jak víte, že ten
      >>>známý se také nezúčastnil výběrového řízení a prostě
      >>>byl "nejlepší"? Tak to dnes funguje, bohužel
      >>Vím to proto, že žádné výběrové řízení neproběhlo. Na
      >>dotazy zájemců starosta odpovídal, že to není
      >>aktuální
      >>a stejně je jeho věcí, koho si tam dosadí. A že
      >>rozhodně nechce někoho místního. Potažmo místní =
      >>volič, tak
      >>mně to udivuje. Bývalý ekonom byl již v důchodovém
      >>věku a avízoval, že už s prací pro úřad bude v
      >>dohledné
      >>době končit. Prostě jen byla svolána schůze
      >>zastupitelstva, kde starosta oznámil, že bývalý ekonom
      >>končí a
      >>hned představil ekonoma nového, kterého mu
      >>zastupitelé
      >>schválili - také byli v šoku z té rychlosti. Proto se
      >>ptám, zda je tento postup v souladu se zákonem.
      >>Jestli
      >>neměl na úřední desku pověsit nějaké oznámení o
      >>volném
      >>místě a následně udělat konkurz. Přece jen je to
      >>státní správa.
      >
      >A jedná se vůbec o funkci úředníka nebo jenom
      >zaměstnance obecního úřadu?
      >Podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb. je výběrové řízení
      >podmínkou pro
      >a) jmenování do funkce vedoucího úřadu a vedoucího
      >úředníka,
      >b) vznik pracovního poměru na dobu neurčitou úředníka
      >zařazeného
      >1. v krajském úřadě,
      >2. v Magistrátu hlavního města Prahy,
      >3. v obecním úřadě obce s rozšířenou působností,
      >4. v pověřeném obecním úřadě,
      Děkuji za odpověď - jedná se o funkci ekonoma (kromě 2 údržbářů je to jediný ekonom jediným zaměstnancem úřadu), ale jak je uvedeno výše, tak se jedná o práci na dohodu o pracovní činnosti. Tzn. žádné jmenování, žádný PP na dobu neurčitou :-( Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).