Hlavní navigace

Odklad odpočtu dph

  • (neregistrovaný) 85.135.15.---

    25. 1. 2015 23:36

    Mám prosím dotaz, zda je možné odložit odpočet dph do jiného čtvrtletí či dokonce roku.Jde o to, že dělám účetnictví "malému" podnikateli, resp. pouze přiznání k DPH, daňové přiznání mu dělá jednou ročně někdo jiný. V podstatě celá léta vycházelo přiznání k DPH (čtvrtletní) tak, že podnikatel odváděl DPH. Nicméně loni na podzim koupil zásoby jiného končícího majitele a část jeho majetku a bude tedy nutné tyto vystavené doklady uvést do přiznání k DPH za poslední čtvrtletí 2014. Má obavy z toho, že v momentě, kdy bude chtít DPH vrátit po FÚ, okamžitě mu pošlou kontrolu a kdo by si zrovna toto přál ... Můžete mi poradit prosím, zda je možné v tomto případě využít nějaké výjimky, kterou mu někdo poradil a uplatní DPH v následujících třech letech??
    Moc děkuji, citace zákona mi problém neosvětlila, tak snad máte někdo praktickou zkušenost.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2015 0:25

      .

      Re: odklad odpočtu dph
      Podezřelé bude, když v Přiznání zahrnete náklady na dl.majetek do řádku 47 a řádek pro odpočet DPH bude prázdný
      Dále - Nesprávné uvedení daně za jiné zdaňovací období § 104 odstavec 1)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).