Hlavní navigace

Prodej pozemku a DPFO

  • (neregistrovaný) 91.241.23.---

    26. 1. 2015 9:57

    Dobrý den,
    prosím o radu ohledně prodeje pozemku a daně z příjmu.
    FO podnikající v reklamě a zároveň jako zemědělský podnikatel, prodal v prosinci zemědělský pozemek (v prosinci bylo i zaplaceno).
    Pozemek měl být v majetku FO, ale jelikož jsem o tom do teď nevěděla, tak není. Pozemek vlastnil méně než 5 let.
    Nevím, kam teď zahrnout částku z prodeje pozemku, protože se musí zdanit a zda lze z částky odečíst pořizovací cenu.
    Mám zahrnout částku z prodeje do §7 nebo §10 do DPFO?
    Děkuji za každou radu
    Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2016 19:04

      MartaH (neregistrovaný) 90.176.124.---

      Re: prodej pozemku a DPFO
      Dobrý den,
      podle mne se jedná o příjmy dle §10. A ještě bych vytvořila Přiznání k nabití nemovité věci, které je potřeba dodat na FÚ do 3 měsíců po zapsání na Katastrální úřad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).