Hlavní navigace

Poprosím - náhrada mzdy §208

  • (neregistrovaný) 77.87.236.---

    26. 1. 2015 10:44

    Dobrý den, poprosím o rady, upravil jsem dotaz :-(
    Zam. ukončujeme z org. důvodů a dva měsíce budeme platit náhradu mzdy dle §208, nejsem si jistý u vyplňování ELDP a dovolené.
    - ELDP bude odpracovaná doba?
    - nárok na dovolenou nebude
    - průměr pro náhradu bude za posl. ukončené čtvrtletí.
    Děkuji mnohokrát za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2015 14:50

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Poprosím - náhrada mzdy §208
      >Dobrý den, poprosím o rady, upravil jsem dotaz :-(
      >Zam. ukončujeme z org. důvodů a dva měsíce budeme
      >platit náhradu mzdy dle §208, nejsem si jistý u vyplňování
      >ELDP a dovolené.
      >- ELDP bude odpracovaná doba?

      ano

      >- nárok na dovolenou nebude

      bude, zákoník práce § 348
      (1) Za výkon práce se považuje doba
      a) kdy zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci, s výjimkou doby pracovního volna poskytnutého na žádost zaměstnance, bylo-li předem sjednáno jeho napracování, a doby, po kterou byla práce přerušena pro nepříznivé povětrnostní vlivy,

      průměr pro náhradu bude za posl. ukončené
      čtvrtletí.

      průměr bude vypočítán z rozhodného období a tím je předchozí čtvrtletí, pokud je v něm odpracováno alespoň 21 dnů

      Děkuji mnohokrát za pomoc.

    • 26. 1. 2015 17:10

      Janek (neregistrovaný) 77.87.236.---

      Mnohokráte děkuji
      >>Dobrý den, poprosím o rady, upravil jsem dotaz :-(
      >>Zam. ukončujeme z org. důvodů a dva měsíce budeme
      >>platit náhradu mzdy dle §208, nejsem si jistý u
      >>vyplňování
      >>ELDP a dovolené.
      >>- ELDP bude odpracovaná doba?
      >
      >ano
      >
      >>- nárok na dovolenou nebude
      >
      >bude, zákoník práce § 348
      >(1) Za výkon práce se považuje doba
      >a) kdy zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci, s
      >výjimkou doby pracovního volna poskytnutého na žádost
      >zaměstnance, bylo-li předem sjednáno jeho napracování,
      >a doby, po kterou byla práce přerušena pro nepříznivé
      >povětrnostní vlivy,
      >
      >průměr pro náhradu bude za posl. ukončené
      >čtvrtletí.
      >
      >průměr bude vypočítán z rozhodného období a tím je
      >předchozí čtvrtletí, pokud je v něm odpracováno alespoň
      >21 dnů
      >
      >Děkuji mnohokrát za pomoc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).