Hlavní navigace

Roční zúčtování u zaměstnavatele?

• (neregistrovaný) 46.135.57.---

27. 1. 2015 9:00

Dobrý den, potřebovala bych, prosím, poradit. V r.2014 jsem pracovala u jednoho zaměstnavatele, poté jsem měla měsíc dohodu o provedení práce do 10 tisíc, dále měsíc pracovní úřad a od září pracuji na HPP u nynějšího zaměstnavatele. Uplatňuji u něj slevu na sebe a teď bych chtěla ještě uplatnit slevu na své dítě za celý r.2014. Účetní mi řekla, že si mám podat sama daňové přiznání. Chci se zeptat, zda mi můžou udělat roční zúčtování nebo jestli jsem povinna si daňové přiznání podat sama. Nevím, jak na to a pokud je to povinnost zaměstnavatele, pak budu trvat na tom, aby mi provedli roční zúčtování u zaměstnavatele.
    Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2015 9:05

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Roční zúčtování u zaměstnavatele?
      Měla jste podepsané prohlášení poplatníka i u té dohody? Pokud ne, tak by se vám asi vyplatilo podat si DP. Zaměstnavatel vám může RZD udělat, ale tu dohodu tam nezahrne, jestli byla daněná srážkovou daní.

• 27. 1. 2015 11:14

monn (neregistrovaný) 46.135.57.---

Dobrý den, děkuji za pomoc. U dohody jsem také podepisovala růžové prohlášení a uplatnila slevu na poplatníka. Doložila jsem účetní celý rok, ale ona mi řekla, že když jsem u nich nepracovala po celý rok, tak že si mám udělat daňové přiznání sama. Nemůže být problém v tom, že jsem neuplatňovala slevu na dítě a chci to teď uplatnit za celých 12měsíců? Lze to tak? Manžel je OSVČ a uplatňoval si syna v min. letech on, ale teď už nemůže, protože používá paušál...

• 27. 1. 2015 11:24

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Není v tom žádný problém, pokud máte všechny doklady. jen někteří zaměstnavatelé nemají rádi, že vyplatí zaměstnanci větší částku najednou a pak musejí čekat, až se jim peníze vrátí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).