Hlavní navigace

Potvrzení - sleva na děti

  • (neregistrovaný) 217.115.247.---

    27. 1. 2015 13:34

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat a ujasnit si následující:
    Zaměstnanec (ženatý, mají 2 děti). On si uplatňuje slevu na obě děti, jsou v Prohlášení očíslovány 1,2.
    Budu po něm požadovat, aby mi donesl i od zaměstnavatele manželky Potvrzení, že ona si děti neuplatňuje..? nebo stačí, když jsou napsané v jeho prohlášení a on ho podepíše.

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2015 13:45

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: potvrzení - sleva na děti
      zákon o daních z příjmů § 38l
      Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně

      Nárok na daňové zvýhodnění při stanovení záloh nebo daně prokazuje poplatník plátci daně
      - jsou-li poplatníci vyživující děti v jedné společně hospodařící domácnosti zaměstnaní, potvrzením od zaměstnavatele druhého z poplatníků, ve kterém plátce daně uvede, na které děti druhý z poplatníků uplatňuje daňové zvýhodnění a v jaké výši,

    • 27. 1. 2015 14:37

      j.a. (neregistrovaný) 46.135.17.---

      Re: potvrzení - sleva na děti
      Prosím,takže tedy manželka(druhý poplatník) dodá potvrzení pro zaměstnavatele manžela,ale v něm nebude nic ,protože v potvrzení má být uvedeno na které děti uplatňuje,ale děti uplatňuje manžel(první poplatník)tak co tedy má manželka(druhý poplatník) tedy v potvrzení uvést?Nějak se do toho motám.

    • 27. 1. 2015 15:42

      maléz (neregistrovaný) 80.95.98.---

      Re: potvrzení - sleva na děti
      Tak s tímto vyjádřením moc nesouhlasím - pokud poplatník podepíše prohlášení a tam je odkaz na § 35 c a §35d a současně prohlašuje , že slevy neuplatňuje jiná osoba - čtěte pozorně i drobné písmo vzor č. 23 a v dalších to taky je tak žádné další potvrzení a další papír není třeba dokládat, jinak na ty papíry zahyneme. I školitelé z FÚ to takto vykládají. Pokud jsou pochybnosti, doloží případně poplatník při kontrole. Takže žádné předávání papíru o neuplatňování.

    • 27. 1. 2015 16:08

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: potvrzení - sleva na děti
      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/novinky/2015/danove-zvyhodneni-u-zamestnavatele-2015-5681

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/novinky/2015/danove-zvyhodneni-v-roce-2015-5600

    • 27. 1. 2015 16:12

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: potvrzení - sleva na děti
      stejně tak v prohlášení podepisujete, že zletilé dítě studuje a musíte doložit potvrzení školy, stejně tak podepisujete u případných dalších slev že jste všechno vyplnil podle pravdy a stejně dokládáte doklady( úvěry, dary, a pod.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).