Hlavní navigace

Spolupracující osoba-dcera

  • (neregistrovaný) 109.231.131.---

    27. 1. 2015 21:26

    Prosím o radu. Chci přihlásit dceru jako spolupracující osobu, která se mnou nebydlí ve společné domácnosti a tohoto času je na rodičovské dovolené. Jde to? Bude muset odvádět zdravotní pojištění? Kde bych k této problematice našla bližší informace?
    Za jakoukoli odpověď předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2015 21:51

      .

      Re: Spolupracující osoba-dcera
      Zdravotní a sociální pojištění
      http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/podnikani-na-rodicovske-dovolene-7724.html

      ZDP § 13 Příjmy a výdaje spolupracujících osob

      (1) Příjmy a výdaje na jejich dosažení, zajištění a udržení při samostatné činnosti s výjimkou podílu společníka veřejné obchodní společnosti a komplementáře komanditní společnosti mohou být rozděleny mezi poplatníka a s ním spolupracující osoby, kterými se rozumí
      b) spolupracující osoba žijící s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti,
      c) člen rodiny zúčastněný na provozu rodinného závodu.

      Takže zvážit, zda s Vámi dcera sdílí společně hospodařící domácnost, nebo máte rodinný závod. Osobně bych rodinný závod už kvůli § 702 NOZ nezvolila. Raději bych své dítě zaměstnala na dohodu o provedení práce. S podpisem Prohlášení poplatníka daně a s odměnou do 10.tis.Kč za měsíc.

    • 28. 1. 2015 8:08

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Spolupracující osoba-dcera-děkuji
      Není zač, přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).