Hlavní navigace

Fakturace s DPH?

  • (neregistrovaný) 80.251.245.---

    28. 1. 2015 10:41

    Prosím o radu.

    Vyrábíme na zařízení (výrobní lince) dodavatele (maďarské VAT), ceny produkce jsou nastaveny tak, že za použití výrobní linky (např. nájemné) neplatíme.
    Pokud je potřeba servisní zásah na výrobní lince, tak zásah objednáme a zaplatíme za něj tuzemskému plátci DPH a přefakturováváme do Maďarska.
    Někdy jen koupíme náhradní díl (např. žárovky) a opět přefakturováváme do Maďarska.

    Dle mého názoru se jedná o poskytnutí služby a místem je DIČ odběratele. Takže je to dodání služby do EU bez DPH a figuruje v souhrnném hlášení.

    Domnívám se správně, že faktury mají být bez DPH nebo by mohl být problém při kontrole DPH a DPH by nám mohlo být doměřeno???

    Děkuji za vaše názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2015 11:49

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Fakturace s DPH?
      pokud se nevztahuje plnění k § 10 , tak zboží i služby do EU fakturace bez daně ř. 20 a 21 a SH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).