Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 109.81.245.---

    28. 1. 2015 13:23

    Dobré odpoledne,

    prosím o radu, pokud jsme auto prodali v průběhu měsíce, je ještě tento měsíc předmětem daně silniční? A pokud ho koupíme v prosinci (máme velký techničák, začneme používat k podnikání), ale majetkově zařadíme až v lednu, předmětem silniční daně je už v prosinci, je to tak?

    Moc děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2015 14:01

      .

      Re: Silniční daň
      >Dobré odpoledne,
      >
      >prosím o radu, pokud jsme auto prodali v průběhu
      >měsíce, je ještě tento měsíc předmětem daně silniční?

      16/1993 Sb.
      § 8 odstavec 2)


      A
      >pokud ho koupíme v prosinci (máme velký techničák,
      >začneme používat k podnikání), ale majetkově zařadíme až v
      >lednu, předmětem silniční daně je už v prosinci, je to
      >tak?
      >
      >Moc děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

    • 28. 1. 2015 16:14

      lea88 (neregistrovaný) 81.200.53.---

      Re: Silniční daň
      >>Dobré odpoledne,
      >>
      >>prosím o radu, pokud jsme auto prodali v průběhu
      >>měsíce, je ještě tento měsíc předmětem daně silniční?
      >>
      >
      >16/1993 Sb.
      >§ 8 odstavec 2)
      >
      >
      >A
      >>pokud ho koupíme v prosinci (máme velký techničák,
      >>začneme používat k podnikání), ale majetkově zařadíme
      >>až v
      >>lednu, předmětem silniční daně je už v prosinci, je
      >>to
      >>tak?
      >>
      >>Moc děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

      Děkuji, takže v měsíci prodeje už platí silniční daň nový majitel a odpověď na druhou otázku je správná?
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).