Hlavní navigace

Souběžný PP - prosím :-)

• (neregistrovaný) 90.179.131.---

28. 1. 2015 13:53

Dobrý den,

setkávám se poprvé s tímto případem:

- zaměstnanec v s.r.o. - klasicky HPP - podepsané prohlášení, uplatňování slevy na děti A ZÁROVEŇ odměna za funkci jednatele s.r.o.
    - zadávám do systému - HPP v pořádku - u odměny si nejsem jista - musím zadat jako další prac. poměr - odměna stanovena na 2000 / měsíčně - počítá mi to zdrav. poj. 90 (s.r.o.180) + daň 330 - můžu mít zde zálohovou daň a zaškrtnuto podepsané prohlášení?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2015 14:11

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: souběžný PP - prosím :-)
      Podstup zadávání do systému záleží na tom, jaký máte program. Ale výsledek musí být ten, že ze mzdy se srazí ZP i SP. Z odměny jednatele se srazí jen ZP. SP ne, vidím to na ZMR. Daňové základy obou se sečtou, zaokrouhlí na stovku nahoru a vypočítá se daň zálohová, od které se odečte sleva a zvýhodnění.
      Toto platí v případě, že jde o rezidenta.
      Pokud není rezident, pak bych děti neuplatnila, daň z prac.poměru by byla zálohová a daň z jedn.odměny by musela být srážková.

• 28. 1. 2015 14:32

Jarmilka (neregistrovaný) 90.179.131.---

děkuji za reakci :-)
      jedná se o daň. rezidenta - se zahraničím není nijak propojen..

pracuji v Money - každý prac. poměr musím zadat zvlášť - tzn. že počítám i dvě mzdy - tzn. dvě výplatní pásky - u HPP uplatňuji slevu na poplatníka, odpočty na děti..
      na druhé výpl. pásce - odměna - počítá mi to pouze ZP - to jest správně - daním zálohovou daní - ale nevím, proč mi program počítá daň 330 Kč ze základu 2.000

a když mi podepíše prohlášení jednou - znamená to, že ho má podepsané pro všechny poměry u stejného zaměstnavatele? je mi jasné, e slevu na poplatníka může uplatnit pouze jednou...

• 28. 1. 2015 14:38

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Money neznám, možná nemáte označeno, že jde o souběh. Ale daň musí být ze součtu obou daňových základů - stejně jako když má u téhož zaměstnavatel např. 2 pracovní poměry nebo pracovní poměr + DPČ. Prohlášení se podepisuje pro zaměstnavatele, ne k jednotlivému pracovnímu vztahu. Pokud je u toho zaměstnavatele daňové prohlášení podepsáno, tak se sčítají všechny daňové základy a daň je jen jedna - ze součtu daňových základů. A z ní se odečtou slevy, které zaměstnanec v prohlášení uplatňuje.

• 28. 1. 2015 14:43

Jarmilka (neregistrovaný) 90.179.131.---

děkuji za váš čas
      mnohokrát děkuji za upřesnění - budu pátrat, jak nastavit v Money - děkuji za váš čas

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).