Hlavní navigace

Auto převzato 30.12. - silniční daň?

  • (neregistrovaný) 89.177.126.---

    28. 1. 2015 14:57

    Dobrý den,

    koupili jsme 30.12.2014 auto, i převzali protokolem, zařadili do účetnictví a za rok 2014 odepisovali. Jak mám vyplnit silniční daň, když v TP je první registrace až 7.1.2015 ??

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2015 21:41

      lenka11 (neregistrovaný) 89.177.124.---

      nikdo neví ???
      >Dobrý den,
      >
      >koupili jsme 30.12.2014 auto, i převzali protokolem,
      >zařadili do účetnictví a za rok 2014 odepisovali. Jak
      >mám vyplnit silniční daň, když v TP je první registrace
      >až 7.1.2015 ??
      >
      >děkuji

    • 28. 1. 2015 22:50

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: auto převzato 30.12. - silniční daň?
      No tak já osobně si myslím, že když vozidlo je nové a první reg. je 7.1.2015 - předpokládám, že do té doby bylo na převozní značce - tak jste ho vůbec neměli v 2014 zařadit do majetku ani odepisovat, neboť

      §26/10 ZDP říká, že hmotným majetkem se stávají věci uvedené do stavu způsobilého obvyklému užívání, kterým se rozumí dokončení věci a splnění technických funkcí a povinností stanovených zvláštními právními předpisy pro užívání.

      v §38 zák. 56/2001 se píše, že provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo, které není zaregistrováno v registru silničních vozidel v České republice nebo v registru silničních vozidel jiného státu.

    • 29. 1. 2015 8:14

      lenka11 (neregistrovaný) 89.177.126.---

      Re: auto převzato 30.12. - silniční daň?
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).