Hlavní navigace

Školkovné - dítě manželky

  • (neregistrovaný) 217.170.96.---

    28. 1. 2015 19:56

    Může si v RZ uplatnit školkovné zaměstnanec na dítě manželky? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2015 20:03

      .

      Re: Školkovné - dítě manželky
      Ano, manžel může
      § 35c odstavec 6)
      Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů, ...
      § 35bb Sleva za umístění dítěte
      (1) Výše slevy za umístění dítěte odpovídá výši výdajů prokazatelně vynaložených poplatníkem za umístění vyživovaného dítěte poplatníka ...

    • 29. 1. 2015 8:13

      Majča (neregistrovaný) 89.24.111.---

      Re: Školkovné - děkuji
      >>Může si v RZ uplatnit školkovné zaměstnanec na dítě
      >>manželky? Děkuji za odpověď.
      >
      >
      >Ano, manžel může
      >§ 35c odstavec 6)
      >Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto
      >zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči,
      >která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u
      >tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo
      >zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů,
      >...
      >§ 35bb Sleva za umístění dítěte
      >(1) Výše slevy za umístění dítěte odpovídá výši výdajů
      >prokazatelně vynaložených poplatníkem za umístění
      >vyživovaného dítěte poplatníka ...
      >
      Děkuji.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).